Основные языки перевода в Бюро переводов

Английский Итальянский Испанский
Немецкий Голландский Польский
Французский Греческий Румынский
Арабский Китайский Русский
Корейский Шведский Латышский
Персидский Нидерландский Хинди

Эротический массаж в центре Киева

массаж мулен руж

Боди массаж в центре 

карамель массаж

Статьи

Озеро Байкал: «славноє море»

Автор: Super User.

 Вузьким голубим серпом, закинутим у гори Східного Сибіру, виглядає одне з найвизначніших чудес усієї земної кулі - озеро Байкал. Багато пісень і легенд склав про нього народ. Якути назвали озеро Байкалом, що означає «багате озеро». Воно розташоване у величезній камяній улоговині, обмежене вкритими тайгою гірськими хребтами. Озеро простягається з північного сходу на південний захід на 636 км. Найбільша ширина Байкалу 79 км. За своєю площею (31,5 тис. кв. км) воно - приблизно таке, як країни Західної Європи - Бельгія або Нідерланди, серед озер земної кулі за величиною займає восьме місце.
 
  Проблема збереження і охорони природи Байкалу й Прибайкалля тісно повязується з планами господарського розвитку південної частини Східного Сибіру.
 
  Байкал — це озеро унікум! Його узбережжя, навколишні гори з їх флорою, фауною та мікрокліматом, і, безумовно, саме озеро зі своєю своєрідною рослинністю і тваринним світом, термічним режимом та багатющими запасами мабуть найчастішої на всій земній кулі прісної води є неоціненним даром природи, який нам усім треба оберігати як зіницю ока.
 
  Ви, звичайно, знаєте, що Байкал - найглибше озеро на Землі. Його глибина (1620 м) більша від багатьох великих морів світу. Тут зібрано майже 20% земних запасів прісної води. У глибочезній чаші Байкалу потонуть усі водні запаси Балтійського моря, хоч його площа більша від площі озера приблизно в 10 раз. В улоговину Байкалу можна влити воду з 23 таких морів, як Аральське, або 92 таких як Азовське, а також воду всіх пяти Великих американських озер, хоч загальна площа їх у 8 ваз більша за площу одного Байкалу. В озеро несуть свою воду 336 постійних, річок (найбільші Селенга, Баргузин, Верхня Ангара) та кілька сотень тимчасових струмків. А витікає з озера лише одна, але надзвичайно могутня річка Ангара. На Байкалі є 22 острови, всі вони невеликі. Лише Ольхон, що знаходиться майже в середній частині озера, має площу 729 кв. км.
 
  Таке багатоводне озеро не може не впливати на клімат навколишньої місцевості. Влітку Байкал зменшує спеку, а взимку - суворі сибірські морози. Озеро замерзає лише в січні. Проте навіть у найбільшу спеку температура води не перевищує 12°. Оскільки різниця між температурою і атмосферним тиском над поверхнею озера та в навколишніх горах дуже велика, на Байкалі часто бувають шторми. Сонячних днів тут більше, ніж у деяких курортних районах Причорноморя. Не існує на земній кулі озера чи моря, вода в яких була б прозоріша за байкальську. Білий диск, занурений для визначення прозорості води, можна побачити на глибині близько 40 м. До того ж напрочуд чиста вода озера дуже приємна на смак. «Хто хоч раз ковтнув байкальської води,— кажуть сибіряки,— той обовязково повернеться за другим ковтком».
 
  Байкал - найстаріше озеро на Землі. Його улоговина почала формуватися 25 - 30 млн. років тому. Вік сучасних обрисів - понад мільйон років. Горотворчі процеси, хоч і не великої сили, відбуваються в цьому районі й нині. Незважаючи на довгий вік озера, тут зберігся унікальний рослинний і тваринний світ. У Байкалі налічується понад 1.5 тис. видів рослинних і тваринних організмів, 75% з яких ніде, крім Байкалу, немає. Самих тільки риб тут більше, ніж у деяких морях - 49 видів, і майже всі корінні «байкальці», наприклад, омуль або надзвичайно цікава живородяща риба голомянка, така жирна, що коли в шторм викидається на берег, то майже повністю розтоплюється під сонячним промінням. Ця риба дуже цінна, оскільки в жирі її міститься багато лікувальних органічних сполук і вітамінів. У багатих тайгових лісах, що оточують озеро, безліч ягід, грибів, чудових квітів і трав. Прикрасою тваринного світу є славетний баргузинський соболь. У Прибайкаллі та Забайкаллі вчені виявили сотні лікувальних мінеральних джерел.

TOP