Основные языки перевода в Бюро переводов

Английский Итальянский Испанский
Немецкий Голландский Польский
Французский Греческий Румынский
Арабский Китайский Русский
Корейский Шведский Латышский
Персидский Нидерландский Хинди

Эротический массаж в центре Киева

массаж мулен руж

Боди массаж в центре 

карамель массаж

Статьи

Загадкове явище природи: підземний океан

Автор: Super User.

 Скільки океанів є на земній кулі? Ну, звичайно, чотири, - відповість кожний, а дехто назве ще й пятий - повітряний. Проте існує ще один океан, щоправда, незвичайний: на ньому не побачиш жодної хвилі, жодного корабля. Не побачиш і самого океану, тому що це - величезні запаси підземної води під Західносибірською низовиною.
 
  Орієнтовна площа цього своєрідного загадкового явища природи близько 3 млн. кв. км. За підрахунками вчених тут зосереджено понад 65 тис. куб. км води, яка на відміну від води звичайних океанів прісна. Глибина підземного «океану» становить від кількох десятків
  метрів на півдні до 2 - 3 км на півночі. Та чи не найважливіша його особливість у тому, що на півдні - десь під Бійськом, Семипалатинськом чи Кустанаєм - температура води 5, 10°, а північніше - на широті Павлодара, Петропавловська, Томська, де глибина 500 - 600 м, вона становить 25°. Ще гарячішу воду (75°) виявлено у півторакілометровій свердловині поблизу міста Тюмень. А там, де доводиться бурити свердловини на глибину 2,5 - 3 км, часом вириваються пятдесятиметрові фонтани справжнього кипятку. Температура одного з таких штучних гейзерів (у Колпашеві) досягає 125 градусів ! Вода не закипає тільки тому, що перебуває під великим тиском.
 
  Учені вважають, що це загадкове явище природи - цей незвичайний басейн продовжується далі на північ під дно Карського моря. Отже, середня й північна частини підземного «океану» Західного Сибіру - це величезні маси гарячих, або, як їх називають, термальних вод. Мине час, і на енергії природної «котельні» працюватимуть електростанції, заводи і фабрики. Пущений по
  трубах підземний кипяток обігріватиме тваринницькі ферми, селища й міста Західного Сибіру. Величезні маси підземних вод допоможуть людям перетворювати неосяжні простори тундри й тайги. Широко використовуватимуться вони також для лікувальних цілей. Адже в деяких місцях із свердловини фонтанують мінеральні води, подібні до єсентуківських, в інших -
  до трускавецьких або джерел Старої Русі.
 
  Водні запаси підземного «океану» практично невичерпні. Вчені підрахували, що коли щоденно витрачати 2,5 млн. куб. м води, то за 100 років це становитиме лише 1 % від усієї маси, що заповнює простори «океану».
 
  На земній кулі багато подібних «океанів». Наприклад, Північно-Австралійський (площа 2.3 млн. кв. км) та Сахарський (900 тис. кв. км). Але Західносибірський, безумовно, найбільший. Його використання - близьке майбутнє. Незабаром і ця сибірська цілина було освоєна.
 
  Поряд з підземним «океаном» існує близько 50 підземних «морів». Найбільші з них: Каракумське, Кизилкумське, Сирдар’їнське, Приаральське. Азово-Чорноморське та ін.

TOP